Çarşamba , Haziran 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Besim: “Gazimağusa’da Mobil Ambulans Uygulaması Başlattık”

Besim: “Gazimağusa’da Mobil Ambulans Uygulaması Başlattık”

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Gazimağusa’da başlatılan mobil ambulans pilot uygulamasının Lefkoşa ve Girne’de de başlatılacağını belirtti.

Sağlık Bakanı Besim, Gazimağusa’da hizmete giren 112 İstasyonunun bugün düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülkede kaliteli sağlık sisteminin, vatandaşın sağlık sistemine güveninin artmasında önemli olduğunu vurgulayarak, “Bir ülkede hasta ne kadar efektif, hızlı ve iyi hizmet alırsa, sağlığa da o kadar güven duyar” dedi.

Sağlıkta 112 ve Hızır’ın önemine dikkat çeken Besim, 112’nin 2004 yılında tüm ülkeyi kapsayacak şekilde başlatıldığını ve geliştirilerek devam ettirildiğini kaydetti.

Gazimağusa’daki 112 İstasyonu’nun niçin Liman Yolu’nda açıldığına da açıklık getiren Besim, çok düzenli çalışan komitenin yaptığı araştırma ve toplantılarda en stratejik noktanın burası olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Besim, pilot uygulamanın Lefkoşa ve Girne’de de başlatılacağını açıkladı.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NÖBETÇİ ECZANE 19/06/2019 ÇARŞAMBA

LEFKOŞA ATAÇAĞ ECZANESİLefkoşa  Atatürk Cad. Şht.Zehra Mustafa Sk.No:5 Gönyeli  2231997  19-06-2019 Konum Getir SEVAL KAYMAK ECZANESİLefkoşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir