Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: Ortak Vizyon Olmadıkça Müzakereye Girmemeliyiz

Özersay: Ortak Vizyon Olmadıkça Müzakereye Girmemeliyiz

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in açıklamalarının; ortada  ortak bir vizyon bulunmadığını net şekilde gösterdiğine işaret ederek, “Hal böyleyken müzakerenin ne şekilde yapılacağını gösterecek ortak vizyon olmadıkça müzakereye girmemeliyiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türk Ajansı Kıbrıs’a Kıbrıs sorunu konusunda yaptığı açıklamada , “Ortak vizyon eksikliği, hatta örtüşmeyen ve giderek de uzaklaşan iki farklı vizyon sorunu ayan beyan ortadadır” diyerek, “Adanın geleceğine dair ihtiyaç duyulan ortak vizyon ve anlayışın bulunmadığı bu kadar aşikarken, hiç bunu sorgulamadan doğrudan müzakereye başlama çabasını sakıncalı buluyorum” ifadelerini kullandı.

Kudret Özersay, “Kıbrıs’ta bugüne kadar yaşanan başarısızlığın asıl nedeni ise; Rum tarafının statükodan bizim kadar rahatsız olmuyor oluşudur; federal ortaklık denilen şeyin yönetimi ve zenginliği paylaşmaktan geçtiğini görmek istemiyor, bu paylaşma mantığını içine sindiremiyor oluşudur” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir