Çarşamba , Ağustos 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman: Siyasi Eşitlik Çözüm Açısından Olmazsa Olmazdır

Başbakan Erhürman: Siyasi Eşitlik Çözüm Açısından Olmazsa Olmazdır

Başbakan Tufan Erhürman, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla yayımladığı basın açıklamasında, siyasi eşitliğin özünün, Kıbrıslı Türklerle Kıbrıslı Rumların özelde federal devleti, genelde federasyonu birlikte yönetmeleri, yetkileri ve sorumlulukları paylaşmaları olduğunu vurguladı.

“Siyasi eşitlik çözüm açısından olmazsa olmazdır” diyen Erhürman, “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in asla unutmaması gereken gerçek; Kıbrıslı Türkleri bazı karar alma mekanizmalarından dışlayan bir yapının, kurulacak bir federasyonun işlevselliğini sağlayacak değil, tam tersine tehlikeye atacak bir unsur olacağıdır” dedi.

Erhürman, “Dileğimiz kısır tartışmalara bir an önce son verilerek Genel Sekreter’in raporunda belirtildiği şekilde sonuç alıcı bir sürecin başlatılmasının hazırlıklarına yoğunlaşılmasıdır ”ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir