Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başçeri, Ekonomi Bakanı Özdil Nami’yi Ziyaret Etti

Başçeri, Ekonomi Bakanı Özdil Nami’yi Ziyaret Etti

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’yi ziyaret etti.

Özdil Nami, Başçeri’yi kabulünde yaptığı konuşmada, Başçeri’ye önceki görevlerinde Kıbrıs sorununun çözümü ve ekonomik konularda halkın refahının artması yönündeki ciddi katkılarından ötürü teşekkür etti.

Bu katkıların artarak devam edeceğinden şüphesi olmadığını dile getiren Nami,  yakın istişare içinde çalışarak ülkeye hak ettiği hizmeti vereceklerine inanç belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de konuşmasında, Kıbrıslı Türklerin önemli bir varoluş mücadelesi verdiğini ve bugün ayakları üzerinde durduğunu belirterek, bunun sürdürülebilir olmasının önemli olduğunu kaydetti.

Enerji kaynakları üzerinde son dönemde yaşanan tartışmalara değinen Başçeri, bu tartışmaların varoluş mücadelesinin ekonomik boyutunu ortaya koyduğunu söyledi.  Başçeri, sürdürülebilir kalkınmaya destek vermeyi sürdüreceklerini, Türkiye’nin Kıbrıslı Türklerin yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haspolat Çemberi İle Kascon Beton İşletmeleri Arasında Asfaltama Çalışması…

Polis Basın Subaylığı, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde, Gazimagusa’dan Lefkoşa’ya geliş yönünde, Haspolat Çemberi ile Kascon Beton …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir