Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bu Sabah Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bu Sabah Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. yıldönümü münasebetiyle KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, bu sabah Anıtkabir’i ziyaret etti.

Türkiye Milli Savunma Üniversitesi’nde okuyan Kıbrıslı askeri öğrencilerinde aralarında olduğu heyetle Anıtkabir’e gelen Köprülü, önce mozoleye çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

Ardından Misak- ı Milli Kulesine geçen Köprülü Anıtkabir Özel defterini imzaladı.

Büyükelçi Köprülü Deftere şunları yazdı. ” Kıbrıs Adasında yıllar süren Rum Yunan saldırılarına karşı direnerek, sonunda kendi devletini kuran ve bugünlere gelen Kıbrıs Türk Halkının vermiş olduğu mücadeledeki ilham kaynağı, şüphesiz ki, bir vatan yaratan Liderliğiniz olmuştur.

Kıbrıs Türk halkı, bugün çatısı altında özgürce yaşamakta olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, özgürlük, bağımsızlık ve adalet ilkeleriniz ışığında, uzun yıllar verilen zorlu mücadelenin ardından kavuşmuştur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rum – Yunan ikilisinin yıllardır uyguladığı izolasyon politikalarına rağmen bugün demokratik kurumları ve hukukun üstünlüğüne dayalı devlet yapısı, özgürlükçü ve katılımcı geleneğiyle yaşamakta ve her zaman ve her koşulda bize destek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla her geçen gün daha da kalkınmaktadır. Kıbrıs Türk Halkı, ayrıca işaret ettiğiniz ” Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ” ilkesine bağlı kalarak bölge ve dünya barışına olan inancını da korumaktadır.”

 

Büyükelçi Köprülü, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bu akşam bir de resepsiyon verecek.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haspolat Çemberi İle Kascon Beton İşletmeleri Arasında Asfaltama Çalışması…

Polis Basın Subaylığı, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde, Gazimagusa’dan Lefkoşa’ya geliş yönünde, Haspolat Çemberi ile Kascon Beton …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir