Cuma , Ekim 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / KKTC’nin 35’inci Kuruluş Yıl Dönümü… İstanbul Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda Tören Düzenlendi

KKTC’nin 35’inci Kuruluş Yıl Dönümü… İstanbul Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda Tören Düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35. kuruluş yıl dönümü kapsamında İstanbul Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.

Anıta çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, törende yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

Kıbrıs halkının uzun yıllar vermiş olduğu zorlu mücadele ve cesaretin karşılığı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kavuştuğunu dile getiren Yönlüer, şöyle devam etti:

”Kıbrıs Türk halkı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetiyle meşru haklarından feragat edemeyeceğini, kendi yönetiminden, siyasi eşitliğinden vazgeçemeyeceğini ve azınlık olarak yaşamayı kabul etmeyeceğini kanıtlamıştır. KKTC halkı olarak, ana vatanımız Türkiye ile güvenlik, istikrar, iş birliği ve refah içerisinde adada yaşayabilir, kalıcı ve kapsamlı bir uzlaşmaya varılması gayesi ile defaten gösterdiğimiz iyi niyet ve sarf ettiğimiz çaba aşikardır. Ancak Kıbrıs Türk halkı geçmişi unutmamıştır. 1974 öncesi yaşanan acıların bir daha tekrarlanmasına fırsat vermeyecektir. En büyük güvencemiz olan Cumhuriyetimizin kalkınmasına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir.”

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tehdit Ve Küfürlerle İlgili Polis Genel Müdürlüğü Ve Başsavcılığa Dosya İletildi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ailesine yönelik son günlerde özellikle sosyal medya aracılığıyla ölüm tehditleri savuran, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir