Perşembe , Ocak 24 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay, Konuk Heyetler Onuruna Resepsiyon Verdi

Uluçay, Konuk Heyetler Onuruna Resepsiyon Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Başkanı Teberrüken Uluçay, 15 Kasım KKTC’nin 35.kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde dün konuk heyetler onuruna resepsiyon verdi.

 

Lefkoşa Golden Tulip otelde düzenlenen resepsiyonda, Meclis Başkanı Uluçay, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk halkının yaşadığı en zor süreçlerde tarih boyunca mücadele gösterebileceğini defalarca kanıtladığını vurguladı.

Başkan Uluçay, bir taraftan iki toplumlu, iki bölgeli federal bir yapı için sonuç odaklı müzakerelere hazır olduklarını vurgularken, diğer taraftan ülkenin tüm yönleri ile gelişmesi ve kalkınması adına mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi.

 

Kıbrıs’ın etrafında bulunan doğal kaynakların ortak kullanılabilmesi ve adanın geleceğine ortak ekonomik değer olarak kazandırılabilmesinin en büyük arzuları olduğunu dile getiren Uluçay, Kıbrıs sorunu konusunda ortak fikir ve uzlaşı ile birlikte çalışmalar yürüttükleri Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte kalıcı barışın sağlanması hedefiyle yollarına devam edeceklerini ifade etti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe Ve Plan Komitesi Toplandı

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi bugünkü toplantısında, gündeminde bulunan, “Araştırma, Geliştirme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir