Salı , Ocak 18 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabulünde yaptığı konuşmada, Kıbrıs konusunda; Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs’ta tek hakimin kendileri olmadığı ve Kıbrıslı Türklerin en az kendileri kadar eşit ve hak sahibi olduğunu içine sindirmesi halinde çıkış yolu bulunabileceğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da konuşmasında, BM raporunun da Kıbrıs’taki statükonun sürdürülemeyeceği, artık yeni şeylerin söylenmesi gerekliliğini ortaya koyduğunu ifade ederek, “Biz oynanabilecek oyunları görerek, Kıbrıs Türk halkına desteğe her zaman devam edeceğiz” dedi.

Oktay, Hidrokarbon kaynaklarının adayı cazip hale getirdiğini, bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti olarak Kıbrıs Türk halkının hakları ve eşit paylaşımı dışında başka hiçbir çözüm modelini kabul etmeyeceklerini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün ayrıca, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman tarafından da kabul edildi.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir