Pazar , Haziran 13 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / KKTC’nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü Nedeniyle İstanbul’da Resepsiyon Düzenlendi

KKTC’nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü Nedeniyle İstanbul’da Resepsiyon Düzenlendi

KKTC İstanbul Başkonsolosluğu, KKTC’nin 35. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle resepsiyon verdi.

Taksim’de bir otelde düzenlenen resepsiyonda ev sahibi KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, davetlileri kapıda karşıladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, KKTC’nin 35. kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, Kıbrıs’ın bağımsızlık mücadelesinde şehit olanlara rahmet, gazilere de uzun ömürler diledi.

Yerlikaya, KKTC’nin, Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“35 yıldır kutladığımız bu bayram, Akdeniz’den dünyaya bir mesaj veriyor, ‘Türk hiçbir zaman yalnız değildir ve hiçbir şartta bağımsızlığından ödün vermez, vermeyecektir.’ 35 yıldır Akdeniz’de dalgalanan KKTC bayrağı sonsuza dek dalgalanmaya devam edecektir. Kıbrıs Türk halkı çok zor şartlar altında, çetin bir mücadele vererek bugünlere geldi. Kıbrıs Türkleri yıllarca maruz kaldığı baskı, zulüm ve haksızlıklar karşısında destansı, onurlu bir mücadele verdi. Bu mücadelenin ardından bağımsız bir KKTC kuran kahraman Mehmetçiğimize, onların silah arkadaşı kahraman mücahitlerimize minnet borçluyuz. Türkiye, Kıbrıs Türk halkının çözümsüzlüğün mağduru haline gelmesine asla göz yummayacaktır, Kıbrıslı Türklerin, bir Kıbrıs Rum devletinde bir azınlık haline gelmesine asla izin verilmeyecektir.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çerçevesinde Lefkoşa’da da Tören Düzenlendi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Lefkoşa’da Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir