Çarşamba , Mart 20 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TBMM Başkan Vekili Celal Adan İle KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem Devlet Ve Hükümet Yetkililerine Ziyaretlerde Bulundu

TBMM Başkan Vekili Celal Adan İle KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem Devlet Ve Hükümet Yetkililerine Ziyaretlerde Bulundu

TBMM Başkan Vekili Celal Adan ile KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem de, KKTC’nin 35’inci yılı kutlamaları kapsamında devlet ve hükümet yetkililerine ziyaretlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TBMM Başkan Vekili Celal Adan ile KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem ile heyetlerini kabulünde yaptığı konuşmada, “Daha iyi bir Türkiye KKTC için de son derece önemlidir” diyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarıyla işbirliği ve yakın ilişkilerin her zaman süreceğini  belirtti.

Kabulde konuşan TBMM Başkan Vekili Celal Adan da, TBMM adına Kıbrıs Türk halkının bayramını kutladı. Adan, TBMM olarak her zaman Kıbrıs Türk halkının haklı ve milli davasında her zaman yanında olduğunu vurguladı.

TBMM Başkan Vekili Celal Adan ile KKTC Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem dün ayrıca, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman tarafından da kabul edildi.

 

KAYNAK: BRT

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev İstifa Etti

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev görevinden istifa ettiğini açıkladı.   KAYNAK: TRT HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir