Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Genelkurmay Başkanı Org. Güler, Ankara’da KKTC’nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü Resepsiyonuna Katıldı

TC Genelkurmay Başkanı Org. Güler, Ankara’da KKTC’nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü Resepsiyonuna Katıldı

KKTC’nin 35. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü’nün ev sahipliğinde bir otelde resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyona, Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Ankara Valisi Vasip Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı ve bazı bakanlar yanında gaziler, askerler ile çok sayıda davetli katıldı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan resepsiyonda, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın mesajı okundu.

Özersay, mesajında, bu topraklarda onurlarıyla bir halk olarak yaşayabilme ve kimliklerini var etme mücadelelerinin devletin kuruluşundan da önceye dayandığını vurguladı.

KKTC’nin tüm kurumlarıyla birlikte uluslararası toplumun farklı aktörleriyle en üst düzeyde iş birliği yapmaya açık olduğunu belirten Özersay, “Kıbrıs Türk halkı uluslararası toplumun bugün devam eden haksız yaklaşımları nedeniyle bir anlamda izole edilmeye çalışılıyor olsa da adım adım dünyanın parçası olma yönünde kararlılıkla ilerleyecektir.” ifadelerini kullandı.

Özersay, Kıbrıs Türk halkının kendi kurumlarını iyi yönetmesi ve kendi devletine sahip çıkmasının gerek Kıbrıs adasının gerekse de Doğu Akdeniz bölgesinin güvenliği, istikrarı ve huzuru açısından hayati önem taşıdığının altını çizdi.

Kıbrıs şehitlerini rahmetle anan Özersay, mesajında “Demokratik ve laik bir hukuk devleti olarak KKTC’yi bulunduğu noktadan çok daha iyi yerlere taşımak bizim asli görevimizdir.” ifadesine yer verdi.

 

KAYNAK: AA

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir