Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / HİSARCIKLIOĞLU: “TÜRK İŞ DÜNYASI OLARAK KKTC’DE DAHA FAZLA YATIRIM YAPMAK VE DAHA FAZLA KARŞILIKLI TİCARET GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

HİSARCIKLIOĞLU: “TÜRK İŞ DÜNYASI OLARAK KKTC’DE DAHA FAZLA YATIRIM YAPMAK VE DAHA FAZLA KARŞILIKLI TİCARET GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

TÜRKİYE-KKTC TİCARET ODASI FORUMU

“Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Tanıtım Toplantısı”nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk iş dünyası olarak KKTC’de daha fazla yatırım yapmak ve daha fazla karşılıklı ticaret gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, KKTC halkına uygulanan haksız izolasyonların aşılmasında daima Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayarak, “Türkiye ile KKTC arasındaki iktisadi ve ticari ilişkiler, iş dünyamız için son derece önemli. Ekonomi, ticaret, turizm, eğitim, yatırım ikili ilişkilerimizde elbette çok önemli. Türkiye ile KKTC arasındaki kardeşlik ilişkisidir.” diye konuştu.
DENİZ:

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ise, “Ticari ve ekonomik ilişkilerin iki tarafın avantajına dönüştürülmesi için geliştirilmesi, ticarete ve üretime yönelik ortak iş birlikleri, girişim ve yatırımların teşvik edilmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Rum Meteoroloji Dairesi’nden Sarı Alarm

Rum Meteoroloji Dairesi, yüksek hava sıcaklığı nedeniyle bugün için sarı alarm verdi. Rum haber kaynaklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir