Pazar , Ekim 20 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi’nin Katılımcılarını Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Akıncı, Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi’nin Katılımcılarını Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 8’ncisi düzenlenen Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi’nin katılımcılarını kabul etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kabulde yaptığı konuşmada, eskiyi yaşatma duygusunun önemine dikkat çekerek, Lefkoşa Türk Belediyesi başkanlığı yaptığı yıllardan beridir tarihi çevreyi koruma ve yaşatma, eskiyi koruma ilkesinin kendisi için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi sayesinde yabancı katılımcıların da ülkeye geldiğini ve bunu sınırlı da olsa uluslararası alana bir açılma olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Akıncı, yabancı klasik otomobil meraklılarının ralliye katılımının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya ilgi ve alakasından ötürü teşekkür eden Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Argun Paralik de yaptığı konuşmada, etkinliğin seneye daha da büyütülerek organize edileceğini dile getirdi.

 

KAYNAK: CUMHURBAŞKANLIĞI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tatar: “Birliğimizi Korur Türkiye İle İşbirliğini Sürdürürsek Zaman Alsa Da Tüm Sorunları Aşarız “

Başbakan Ersin Tatar,  Kıbrıs Türk Halkı’nın, kendi içinde birliğini koruduğu, Türkiye ile samimi işbirliğini sürdürdüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir