Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Turizm Ve Çevre Bakanlığı Yapısal Dönüşüm Programında Sona Gelindiği Açıklandı

Turizm Ve Çevre Bakanlığı Yapısal Dönüşüm Programında Sona Gelindiği Açıklandı

KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 2016 yılında imza konulan ve “Orta Vadeli Plan” olarak da bilinen “yapısal dönüşüm programında” sona gelindiği açıklandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, TC yetkilileri ile son derece uyumlu bir işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, turizm sektöründe konulan hedeflerin tamamlanarak yeni dönemde Kuzey Kıbrıs turizm sektörüne sınıf atlatmak için büyük uğraşlar ortaya koyduklarını söyledi.

2016-2018 yapısal dönüşüm programı çerçevesinde yedi maddenin hepsini hayata geçirdiklerini belirten İsmet Esenyel, turizm sektörünün marka değeri ve diğer ekonomik sektörler ile olan katkısının yükseltilmesini amaçlayan bu döneminin ardından gelecek olan yeni yapısal dönüşüm programının ülkenin turizm anlamında atılım yapacağı , temelleri sağlam turizm siyaseti üzerine şekillendirilmiş bir değişim ve gelişim sürecine girileceğini belirtti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir