Çarşamba , Haziran 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ataoğlu: “MÜSİAD İle İş Birliği Ülke Turizmi İçin Önemli”

Ataoğlu: “MÜSİAD İle İş Birliği Ülke Turizmi İçin Önemli”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  tarafından bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun  katılımıyla İstanbul CNR Expo’da başladı. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ,TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve diğer üst düzey katılımcılarla birlikte fuarın açılışını yaptı.

Bakanlık açıklamasına göre rekor sayıda katılımcı ülkeyi ağırlayan etkinlik, 24 Kasım’a kadar devam edecek. Açılış etkinliğinde bir konuşma yapan Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın her platformda adının duyurulmasının ve temsiliyetinin önemine değinerek, ülkedeki alternatif turizm çeşitlerini geliştirmek için sürekli çalıştıklarını söyledi.

İnanç turizminin de bu turizm çeşitlerinden biri olduğunu belirten Ataoğlu, bu kapsamda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ın Müslüman ve bir çok din tarafından kutsal kabul edilen mekanları bulunduğuna dikkat çeken Ataoğlu, 10 bin yıllık tarihi ile medeniyetlerin beşiği durumunda olan ülkenin  bu zenginliklerinin MÜSİAD gibi geniş katılımlı bir fuarda tanıtılmasının önemini vurguladı.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NÖBETÇİ ECZANE 19/06/2019 ÇARŞAMBA

LEFKOŞA ATAÇAĞ ECZANESİLefkoşa  Atatürk Cad. Şht.Zehra Mustafa Sk.No:5 Gönyeli  2231997  19-06-2019 Konum Getir SEVAL KAYMAK ECZANESİLefkoşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir