Pazartesi , Mart 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı İle KİKEV, İşaret Dili Eğitimi Konusunda İş Birliği Protokolü İmzaladı

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı İle KİKEV, İşaret Dili Eğitimi Konusunda İş Birliği Protokolü İmzaladı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV) arasında, işaret dili eğitimi verilmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ile Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı Başkanı Bahire Doğru’nun imza koyduğu protokolle işaret dili bilenlerin sayısının artırılması ve işitme engelli vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçilmesi adına gerekli eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, protokole imza atmadan önce yaptığı konuşmada, işaret diliyle iletişim konusunda ülkede ciddi bir açık bulunduğunu belirterek, işaret dilini sadece işitme engelliler için değil, çağdaş dünyada artık bir zorunluluk haline geldiği için öğrenmek gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı Başkanı Bahire Doğru da protokolün kendilerini mutlu ettiğini ve engelsiz toplum yaratmada Kıbrıs’ta bir ilki teşkil ettiğini kaydetti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Fide etkinliği düzenleniyor

Mehmetçik Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde, Salı günü, Karpaz Anayolu, Mehmetçik Kavşağı’nda yer alan Cittaslow …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir