Cuma , Şubat 22 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı, Sağlık Merkezlerinde Koruyucu Diş Sağlığı Hizmetleri Başlattı

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Merkezlerinde Koruyucu Diş Sağlığı Hizmetleri Başlattı

Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık merkezlerinde başlattığı koruyucu diş sağlığı hizmeti programının ilki bugün Serdarlı Sağlık Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sağlık Bakanı Filiz Besim, Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) Başkanı Dr. Gerhard Seeberger ile birlikte Serdarlı Sağlık Merkezi’ne giderek, çocukların diş kontrolünü yerinde izledi.

Program kapsamında tüm sağlık merkezlerinde haftanın bir günü ilkokul 1. sınıf çocukların diş kontrolü; varsa diş tedavileri yapılacak. Diş sağlığı ve doğru diş fırçalama konusunda bilgilendirme yapılacak. Bakanlık, bir yıl sonunda tüm ilkokul birinci sınıf çocukların diş sağlığı kontrollerini tamamlamayı hedefliyor.

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Serdarlı’da yaptığı açıklamada, Dünya Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Gerhard Seeberger’in de katılımıyla Dünya Diş Hekimliği Haftası nedeniyle diş hekimleriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini ve diş hekimliğinin ülkede planlanmasıyla ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Dünya Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Gerhard Seeberger de yaptığı açıklamada, sağlığın tüm insanların doğal hakkı olduğuna vurgu yaptı.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi 4 Gün Kapalı Olacak

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, bakım ve ilaçlama nedeniyle, yarından itibaren 4 gün kapalı olacak. Kıbrıs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir