Pazar , Mayıs 31 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Besim: “Yeni Girne Hastanesi İçin Müjdeyi Birkaç Ay İçerisinde Verebiliriz”

Besim: “Yeni Girne Hastanesi İçin Müjdeyi Birkaç Ay İçerisinde Verebiliriz”

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Girne Akçiçek Hastanesi’nde düzenlenen bağış etkinliği töreninde yaptığı konuşmada, Girne’ye yapılması düşünülen yeni devlet hastanesinin müjdesinin birkaç ay içerisinde verilebileceğini söyledi.

Besim insana ve sağlığa yardımın en önemli tutkulardan birisi olduğunu ifade ederek, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin en büyük yardımı elde eden hastane olduğunu, kurulduğu zamanlarda dahi büyük yardımlarla faaliyete geçtiğini belirtti.

 

Yapılan bağışlara teşekkür eden Besim, Girne Hastanesi’nin Lapta, Esentepe ve Tatlısu’daki sağlık merkezleriyle birlikte 150 binden fazla nüfusa hizmet verildiğini ve Girne’ye yeni bir hastane kurulması adına birkaç ay içerisinde bir müjde verebileceklerini belirtti.

 

Yeni bir hastane için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Besim, eski Girne Dr. Akçiçek Hastanesi binasının da kamu-özel ortaklığında yaşlı bakımevine çevrilmesi amacıyla 27 Kasım’da ihaleye çıkılacağını ve önümüzdeki 1 yıl içinde hizmete girmesinin hedeflendiğini açıkladı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taşucu’na Deniz Otobüsü Seferi

Girne-Taşucu Deniz Otobüsü seferleri başladı. Planlanan 3 seferden ilki bu sabah gerçekleştirildi. İlk seferle KKTC’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir