Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Besim: “Polis Şiddetle Mücadele Birimi’nin Oluşturulması, Bu Anlamda Atılan En Önemli Adımlardan Biri”

Besim: “Polis Şiddetle Mücadele Birimi’nin Oluşturulması, Bu Anlamda Atılan En Önemli Adımlardan Biri”

Sağlık Bakanı Filiz Besim, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, ülkede artan şiddet olaylarına ve kadın cinayetlerine dikkat çekerek, kadın dayanışmasının ve mücadelesinin önemini bir kez daha vurguladı.

Besim, ülkede kadınların fiziksel şiddettin yanı sıra, ekonomik ve psikolojik şiddete maruz kaldığını, gerek iş hayatına eşit katılımda, gerekse siyasette etkin katılımda görünmez bir bariyerle karşılaşıldığını söyledi.

Ceza Yasası’nın toplumsal cinsiyete duyarlı bir şekilde güncellenmesinin ve Aile Yasası’nda yapılan olumlu değişikliklerin bu konuda atılan ciddi adımlar arasında olduğunu dile getiren Besim, Başbakan Tufan Erhürman tarafından açıklanan “Polis Şiddetle Mücadele Birimi”nin oluşturulmasının da bu anlamda atılan en önemli adımlardan biri olduğunu belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Bugün Türkiye’ye Gidiyor

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre bugün Türkiye’ye gidiyor. Meclis Başkan Yardımcısı Töre, temasları çerçevesinde yarın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir