Cuma , Aralık 13 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman, Gazimağusa, İskele Ve Yeniboğaziçi Bölgesi İmar Planı Ve Emirname Taslağı Konusunu Değerlendirdi

Başbakan Erhürman, Gazimağusa, İskele Ve Yeniboğaziçi Bölgesi İmar Planı Ve Emirname Taslağı Konusunu Değerlendirdi

Başbakan Tufan Erhürman, Gazimağusa,  İskele ve Yeniboğaziçi Bölgesi İmar Planı ve Emirname Taslağı konusunda yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin; imar planlarının bir an önce hazırlanması ve yürürlüğe girmesi konusunda tam bir kararlılığa sahip olduğunu vurgulayarak, imar planlarının kalkınmayı engellemediğini, tam tersine sürdürülebilir ve planlı kalkınmanın zeminini hazırladığını belirtti.

Erhürman, Gazimağusa-İskele-Yeni Boğaziçi bölgesi için hazırlanan emirname taslağının, taslak olduğunun görmezden gelinerek, katılımcılık ilkesine uygun davranılmadığı yönünde algı oluşturmaya çalışılmasının kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

Emirnamelerin imar planındaki öngörülerin önceden güvence altına alınmasını sağlayan geçici enstrümanlar olarak kabul edildiğini kaydeden Başbakan Erhürman, gerekli görülmesi halinde emirnamelerin yürürlükte kalacakları sürelerin emirname metninde öngörülmesinin de değerlendirilebileceğini belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Bütçe Çalışmaları Nedeniyle Tamamlanamayan Bakanlar Kurulu Toplantısına, Bugün Devam Edilecek

Bakanlar Kurulunun dünkü toplantısı Meclis Bütçe görüşmelerinin uzaması nedeniyle tamamlanamadı. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir