Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / KTSO, YAGA Ve Kalkınma Bankası’ndan Oluşan Bir Heyet Ankara Ve Kayseri’de Teknik Temaslarda Bulunuyor

KTSO, YAGA Ve Kalkınma Bankası’ndan Oluşan Bir Heyet Ankara Ve Kayseri’de Teknik Temaslarda Bulunuyor

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Candan Avunduk başkanlığında,Yatırım Geliştirme Ajansı Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tunçtaşlı ve Genel Müdür Saffet Barutçu’nun da içerisinde olduğu bir heyetle Ankara ve Kayseri’de kooperatifçilik ve yenilenebilir enerji alanlarında teknik ziyarette bulunuyor.

Heyet temaslarının ilk gününde, TC Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve Kayseri Ticaret Odası’nı (KTO) ziyaret gerçekleştirdi.

TC Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Arif SamiSeymenoğlu ve teknik uzmanlarla yapılan toplantıda, TC’deki kooperatifçilik uygulamaları, sanayi, konut, tarım ve orman evleri alanlarındaki kooperatierin yenilenebilir enerji yatırımları ve Türkiye’de yürürlükte olan yasal mevzuat hakkında heyete detaylı bilgi aktarıldı.

Yapılan toplantıda TC’nin başta yenilenebilir enerji kooperatieri olmak üzere kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve mevzuat konularında tecrübe paylaşımının sağlanması hususunda ilerleyen dönemlerde girişimlerin yapılmasının önemine vurgu yapıldı. Heyet, 2010 yılında mobilya alanında faaliyet gösteren ve1000’e yakınişletme ile kurulan S.S Mobilyacılar Yenilenebilir Enerji Kooperatifini ziyaret etti. Heyet ayrıca, Türkiye’de yatırımını tamamlayan ilk yenilenebilir enerji kooperatifini bünyesinde bulunduran Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 5 MW’lık güneş enerji santralini yerinde gördü.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir