Salı , Kasım 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı “Yaşam Stresi Ve Psikosomatik Hastalıklar” Konulu Seminer Düzenledi

Sağlık Bakanlığı “Yaşam Stresi Ve Psikosomatik Hastalıklar” Konulu Seminer Düzenledi

Sağlık Bakanlığı, “Yaşam stresi ve psikosomatik hastalıklar, gebelik dönemi ve sonrası yaşanan psikolojik sorunlar ve depresyon” konularının ele alındığı bir seminer düzenledi.

 

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, seminerde Prof. Dr. Abdülkadir Çevik, stres ve psikosomatik bozuklukların arasındaki bağlar, psikosomatik hastalıklar, buna bağlı ruhsal ve bedensel etkileri gibi konulara değinerek, çağın en önemli sorunlarından biri olan strese bağlı hastalıkların giderek çoğaldığını, zaman aşımında insan bedenine çeşitli zararlar verdiğini söyledi.

 

Prof. Dr. Vesile Şentürk Cankorur da, gebelik ve doğum döneminde görülen psikolojik sorunlar ve depresyona dikkat çekerek, gebelik ve doğum sonrasının hem kadın hem çocuk hem de eş için çok hassas bir dönem olduğunu, bu süre içinde sıkça görülen ruhsal hastalıkların yaşandığını anlattı.

 

Tabipler Birliği’nde yer alan seminere, Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencileri de katılırken, seminer sonunda uzmanlara sorular da yöneltildi.

KAYNAK:TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in daveti üzerine dün Maraş’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir