Perşembe , Mart 4 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü… Uluçay, Engelliler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü… Uluçay, Engelliler Federasyonu Heyetini Kabul Etti

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, 3 Aralık Engelliler Dayanışma Günü dolayısıyla Engelliler Federasyonu’ndan bir heyeti kabul etti.

Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk, kabulde Meclis Başkanı Uluçay’a sorunları ve taleplerini içeren bir dosya sundu ve sorunları ve taleplerini milletvekillerinin bilgisine getirmesini istedi.

Yücetürk, 2010 yılında meclisten geçen Engelliler Yasası’yla ilgili tüzüklerin de geçirilmesi konusunda Meclis başkanı Uluçay’dan yardım istedi ve bir engelli dairesi kurulması gerektiğini söyledi.

Engellilerin yaşadığı istihdam sıkıntısını da aktaran Yücetürk, istihdam bekleyen 653 engelli olduğunu, en azından 50-60 kişinin ilk etapta işe alınmasının kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve yöneticiler olarak ülkenin her alanda gelişmesi için çalıştıklarını kaydetti. Engelli vatandaşların engellerinin ortadan kaldırılması için daha fazla çalışmaları gerektiğini söyleyen Uluçay, el ele sorunların üstesinden gelebileceklerini kaydetti.

Uluçay, engellilerle ilgili devlette istihdam yapılabilecek noktaya gelindiğini de belirterek, 2019 yılında bu istihdamın gerçekleştirilmesi için meclis olarak hükümetle birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Duyurusu…

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için askeri öğrenci temini yapılacağı duyuruldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir