Çarşamba , Temmuz 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı: “Engelli Bireylerle İlgili Hassasiyet Sadece 24 Saatlik Olmamalı”

Akıncı: “Engelli Bireylerle İlgili Hassasiyet Sadece 24 Saatlik Olmamalı”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu’nu kabulünde yaptığı konuşmada, bugünün farkındalık günü olduğunu, ancak engelli bireylerle ilgili hassasiyetin sadece 24 saatlik olmaması gerektiğini ifade ederek, “Hassasiyet 365 gün 24 saat sürmeli. Engelliler için toplumda, devlet katında bu duyarlılık artmalı ve artması için çaba harcanmalı” dedi.

Akıncı, sağlığın her açıdan önemli olduğunu, beden ve ruh sağlığının önemli olduğunu ifade ederek, “Topluma mal edilecek projelere bıkmadan usanmadan çaba göstermek lazım. Sadece bugün değil her gün önem vermeliyiz. Bu sadece aileler ve bireye bırakılmamalı. Farkındalığın artması ve devletin üzerine düşen yasal sorumluluk ve diğer işleri yerine getirmesi için katkıya hazırız” diye konuştu

 

Görüşmede, Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yeni oluşan Kurul ile ilgili bilgi verdi.

Günay Kibrit, Kurulun yakın bir zamanda kurulduğunu ifade ederek, engelli bireylere kamu hizmetleri yanında sosyal yaşamda eşit ve engelsiz bir şekilde hizmet verilmesini amaçladıklarını söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Akıncı, 10. Şampiyonluğunu İlan Eden Mağusa Türk Gücü’nü Kutladı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, K-Pet Süper Lig 2019-2020 sezonunun bitimine dört hafta kala tarihinin 10’uncu şampiyonluğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir