Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Yücetürk, 13 Maddelik Taleplerini Akıncı’ya Sundu

Yücetürk, 13 Maddelik Taleplerini Akıncı’ya Sundu

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve beraberindekiler  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret ederek, 13 maddelik taleplerini içeren dosyayı Akıncı’ya  sundu.

En büyük sorunlarının engelliler dairesinin kurulmaması olduğunu kaydeden Yücetürk, başbakanlık tarafından kurulan engelli hizmetleri koordinasyon kurulunun yetkilerinin kısıtlı olduğunu söyledi.

Yücetürk, 650 engellinin iş beklediğini de vurgulayarak, özel eğitim yasası ile ilgili tüzüğün de bir an önce geçirilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, sorunların bilincinde olduklarını ifade ederek, 3 Aralık Dünya Engelliler gününün aslında bir farkındalık günü olduğunu ama sadece bir gün değil her zaman bu farkındalığın olması gerektiğini kaydetti.

Engellilerin sıkıntılarının aşılması için Cumhurbaşkanlığı olarak ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizen Akıncı, toplum olarak hep birlikte hareket edilirse daha başarılı olunacağını söyledi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir