Perşembe , Nisan 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Yücetürk, 13 Maddelik Taleplerini Akıncı’ya Sundu

Yücetürk, 13 Maddelik Taleplerini Akıncı’ya Sundu

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve beraberindekiler  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret ederek, 13 maddelik taleplerini içeren dosyayı Akıncı’ya  sundu.

En büyük sorunlarının engelliler dairesinin kurulmaması olduğunu kaydeden Yücetürk, başbakanlık tarafından kurulan engelli hizmetleri koordinasyon kurulunun yetkilerinin kısıtlı olduğunu söyledi.

Yücetürk, 650 engellinin iş beklediğini de vurgulayarak, özel eğitim yasası ile ilgili tüzüğün de bir an önce geçirilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, sorunların bilincinde olduklarını ifade ederek, 3 Aralık Dünya Engelliler gününün aslında bir farkındalık günü olduğunu ama sadece bir gün değil her zaman bu farkındalığın olması gerektiğini kaydetti.

Engellilerin sıkıntılarının aşılması için Cumhurbaşkanlığı olarak ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizen Akıncı, toplum olarak hep birlikte hareket edilirse daha başarılı olunacağını söyledi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

LEFKOŞA EBRU BAŞAY ECZLefkoşa  Mehmet Akif Cad.No:63/A Dereboyu Lefkoşa  2270242  18-04-2019 Konum Getir BALIN ECZANESİLefkoşa  Dr.Burhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir