Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Öğretmenlere Yönelik Hizmetiçi Eğitimler Devam Ediyor

Öğretmenlere Yönelik Hizmetiçi Eğitimler Devam Ediyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitimlerin devam ettiğini açıkladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, daha önce tek bölgede gerçekleştirilen hizmetiçi eğitimlerin Aralık ayından itibaren öğretmenlerin düzenlenen eğitimlere katılımlarını sağlamak ve yaşanan zaman probleminin önüne geçilmesi amacıyla Lefkoşa, Gazimağusa ve Güzelyurt olmak üzere üç bölgede gerçekleştirileceği belirtildi.

Daire açıklamasında, şartların uygunluğu doğrultusunda devamında yapılacak hizmetiçi eğitimlerin bölge sayılarını genişleterek arttırabileceğine yer verdi. Açıklamada, müdür ve muavinlik sınavlarına başvuracak öğretmenler için de ayrıca eğitimler düzenlendiği belirtilirken Öğretmenlerin söz konusu eğitimlerin içerikleri, tarihleri ve yerleri ile birlikte gerekli bilgileri görev yaptıkları okullardan veya Bakanlığın resmi internet sitesinden öğrenebilecekleri belirtildi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu’nu makamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir