Salı , Kasım 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakanlar Kurulu Bir Dizi Karar Aldı…

Bakanlar Kurulu Bir Dizi Karar Aldı…

Bakanlar Kurulu Başbakan Tufan Erhürman başkanlığında dün yaklaşık 3 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından alınan kararları açıklayan Bakanlar Kurulu Sözcüsü Başbakan Yardımcısı  ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yağışların okullarda ve hastanede yol açtığı sorunlara karşı önlemler alınacağını, gerekirse kriz masasının oluşturulacağını kaydetti.

Özersay,  10 kişiye istisnai vatandaşlık verildiğini kaydederek, Vatandaşlıkların verilme gerekçesinin Bakanlar Kurulu kararı metninde şeffaf görülecek şekilde Resmi Gazete’de yayınlanacağını söyledi.

Özersay, Derinya ve Aplıç kapılarının açılma sürecinde olduğu gibi  Maronit açılımının da  mali imkanlar ölçüsünde kademeli olarak  hayta geçirilmesinin Başbakanlık koordinasyonunda ilgili bakanlıklarca yürütülmesi kararı alındığını da söyledi ve Cumhurbaşkanlığına bu bağlamda gerekli bilgilerin verileceğini, gerektiğinde de konunun istişare  edileceğini kaydetti.

Baklanlar Kurulu’nun madde bağımlılarının tedavisi ve rehabilitasyonu için  Çatalköy’de bulunan bir tesisin Sağlık Bakanlığı’nın kullanımına verilmesi konusunda da bir karar ürettiğini kaydeden Özersay, AMATEM’in  (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) burada olacağını ve Sağlık Bakanlığı’nın bu tesisi kısa süre içerisinde devreye koyabileceğini söyledi.

Toplantıda Şehit Hüseyin Ruso’yla ilgili de karar alındığını söyleyen Özersay, Ruso’nun her yıl anıldığı anıtın da bulunduğu yerin bir mezarlık alanı olarak ilan edilmiş olduğunu; şimdi orasının askeri bölge statüsünden çıkarılacağını belirtti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in daveti üzerine dün Maraş’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir