Cuma , Nisan 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman İskele Harup Fabrikasında İncelemelerde Bulundu…

Başbakan Erhürman İskele Harup Fabrikasında İncelemelerde Bulundu…

Başbakan Tufan Erhürman, İskele Boğaz Harup Fabrikasında incelemelerde bulundu, yetkililerden fabrika ve planlamalarla ilgili bilgi aldı.  Başbakan Erhürman’a inceleme sırasında, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de eşlik etti.

Başbakan Tufan Erhürman inceleme sonrası basına yaptığı açıklamada, ülke ihracatında önemli bir yere sahip olan harup ağacının önemine işaret ederek, herkesi harup ağaçlarının değerini bilmeye çağırdı.

Erhürman, harubun kıymetini bilemedikleri ve unuttukları bir ürün olduğunu ancak ihracatta 900 bin dolar gelir elde edildiğini kaydetti.

Harup ve harup ürünlerinin tüketim ve tıbbi alanlar başta olmak üzere önemli bir talep gördüğünü ifade eden Erhürman, talebin de çok yüksek olduğunu, fakat rekoltenin iyi olmadığını söyledi.

Tarım Bakanı Erkut Şahali de, harubun özel bir ürün olduğunu ve özel olarak gündeme alındığını ifade etti.  Şahali, harup ve ürünlerine ilgi ve talebin günden güne arttığını, çünkü tıbbi ürün sınıfına da girdiğini ifade ederek, harup ağaçlarının bedelsiz dağıtılacağını kaydetti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı: Türkiye’den KKTC’ye Gemi Seferleri Devam Etmektedir

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, KKTC vatandaşlarının Türkiye’den ülkeye gelebilmesi için gemi seferlerinin devam edeceğini belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir