Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “İlk Ve Orta Dereceli Tüm Kamu Ve Özel Okullar Bugün Tatil”

“İlk Ve Orta Dereceli Tüm Kamu Ve Özel Okullar Bugün Tatil”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, yaptığı açıklamada, ülkede etkili olan olumsuz hava koşullarıyla ilgili olarak Meteoroloji Dairesiyle yaptıkları değerlendirme sonucunda  “ilk ve orta dereceli tüm kamu ve özel okulların bugün tatil edildiğini bildirdi.

Özyiğit, “Meteroloji Dairesi’nden aldığımız bilgiye göre bu olumsuz hava koşulları şiddetini artıracak. Meteroloji Dairesi metrekareye düşecek yağış oranını çok yüksek olarak bize bildirdi, bu nedenle çocuklarımıza herhangi bir zarar gelmemesi, onların güvenli bir şekilde eğitimlerine devam edebilmesi için tatil ilan ettik” dedi.

Bakan Özyiğit yağışlar nedeniyle Minareliköy’de bulunan Şehit Mehmet Eray ilkokulu’nun tavanında bazı sıkıntlar yaşandığını da bildirerek, Bakanlık ve Değirmenlik Belediyesi ekiplerinin işbirliği ile tamirat çalışmalarının yapıldığını kaydetti.

Bakan Özyiğit, okulların yarın da tatil olup olmayacağıyla ilgili olarak; Meteoroloji Dairesi ile irtibat içinde olduklarını ve yaşanacak gelişmeler ışığında karar vereceklerini belirtti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir