Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KKTC’de temaslarda Bulunuyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KKTC’de temaslarda Bulunuyor

KKTC’de temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay tarafından ayrı ayrı kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kabulde yaptığı konuşmada, kötü hava koşullarının neden olduğu su baskınları sonucu yaşanan can kayıpları ve mağduriyetlere değinerek, sel felaketi sonucu üç gencin sel sularına kapılarak can verdiğini, bir gencin ise kayıp olduğunu hatırlattı. Akıncı, bu denli büyük bir felaketin ülkede bugüne kadar yaşanmadığını dile getirdi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da, Kuraklık sıkıntısı çekme derdinde olan KKTC’nin ansızın bir sel felaketiyle karşı karşıya kalmasının herkesi üzdüğünü belirterek, dünyada ekolojik değerlerin değiştiğini ve kendilerine düşenin de bu ekolojik sisteme uygun altyapıları hayata geçirmek olduğunu kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede yaşanan sel felaketinin ve 4 gencin hayatını kaybetmesinin üzücü olduğunu kaydetti ve başsağlığı diledi.

 

KAYNAK: TAK-BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Rum Meteoroloji Dairesi’nden Sarı Alarm

Rum Meteoroloji Dairesi, yüksek hava sıcaklığı nedeniyle bugün için sarı alarm verdi. Rum haber kaynaklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir