Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erhürman, Kılıçdaroğlu’nu Kabul Etti

Erhürman, Kılıçdaroğlu’nu Kabul Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tufan Erhürman tarafından da kabul edildi. Başbakanlık  Şeref Salonu’ndaki kabulde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik açıdan kısa sürede geçirdiği gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Her ülkede sorunlar yaşanır. Kıbrıs’ta da sorunlar yaşanır. Bir koalisyon süreci içinde başarılı bir hükümet çalışması göstermeniz parti olarak bizi ve Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızı mutlu ediyor. Size başarılar diliyoruz” dedi.

Başbakan Tufan Erhürman da, “Zor bir dönemdeyiz ama ülkemiz dediğiniz gibi hızlı bir gelişme süreci içerisinde. Ama bir yandan da o gelişmenin beraberinde getirdiği bir takım sorunlar var. Gelişmenin gerçekleşmediği noktalardan kaynaklı sorunlarımız dün bizi vurdu. Sıkıntılı bir dönemdeyiz” dedi.

Başbakan, Kıbrıs sorunu ile ilgili görüşmelerde Kıbrıs Türk tarafının her zamanki gibi çözümü zorlayan taraf olduğunu kaydederek, diğer taraftan da Kuzey Kıbrıs’ın sosyal ve ekonomik kalkınması için çabaları olduğunu ifade etti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir