Çarşamba , Nisan 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 15 Ocak’ta Açılacak “Dr. Fazıl Küçük Ve Millî Mücadele Sergisi” 14 Türkî Cumhuriyet İle Topluluklarında Da Sergilenecek

15 Ocak’ta Açılacak “Dr. Fazıl Küçük Ve Millî Mücadele Sergisi” 14 Türkî Cumhuriyet İle Topluluklarında Da Sergilenecek

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi ile Kıbrıs Milli Tarih Müzesi ortaklığında yerli sanatçılar tarafından hazırlanacak ve Dr. Fazıl Küçük’ün 35. ölüm yıldönümü olan 15 Ocak’ta açılacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” temalı sergi 14 Türkî cumhuriyet ve topluluklarında da sergilenecek.

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kıbrıs Sanat Merkezi’nde açılacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” temalı serginin daha sonra başta Türkiye olmak üzere Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tataristan, Başkurdistan, Altay, Saha, Tıva, Hakas Cumhuriyetleri ve Gagavuz Yeri’nde de sergileneceği belirtildi.

Açıklamada, Kıbrıs Türkü’nün varlığını dünyaya duyurmak amacıyla yerli sanatçılar tarafından hazırlanacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” sergisinin, gerek milli mücadele yılları gerekse Dr. Fazıl Küçük’ü anlatan resim, heykel, fotoğraf, seramik ve o yıllara özgü objelerden oluşacağı ve KKTC kimliğini tüm dünyayla buluşturmasını sağlayacağı ifade edildi.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir