Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman’dan Açıklama…

Başbakan Erhürman’dan Açıklama…

Başbakan Tufan Erhürman, dört kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin maddi zarar gördüğü ciddi bir felaket yaşandığını, felaketin en ağır kısmının Ciklos’ta yaşanan can kayıpları olduğunu belirterek, “Yaşadığımız felaket de acımız ve üzüntümüz de büyüktür. Yaraların toplumsal dayanışma içerisinde hızla sarılması birinci önceliğimizdir” dedi.

Başbakan Erhürman yaptığı yazılı açıklamada, hayatını kaybeden gençlere Tanrıdan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

Erhürman açıklamasında, Vakıflar İdaresi ve Kızılay’ın yardımlarının ihtiyaçlı vatandaşlara ulaştırıldığını, kamunun ve özel sektörün iş araçlarının gereksinim duyulan bölgelere yönlendirildiğini açıkladı.

Başbakan Erhürman, “Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği uzman heyet oluşturarak, ilgili bölgeleri kapsayan bilirkişi raporu hazırlayacak. Rapor, Ciklos’taki duruma ilişkin verileri de içerecek. Rapor kamuoyuyla paylaşılacak. Ciklos’ta yaşanan olayla ilgili adli soruşturma da mevzuat çerçevesinde Polis Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak” ifadesini kullandı.

Erhürman şöyle devam etti:”Eş zamanlı önceliğimiz, ilgili bölgelerdeki zararı doğuran/artıran hukuka aykırı uygulama, hata, ihmal ve bunlardan sorumlu kişiler varsa bunların tespit edilmesi gerekli işlemlerin hızla başlatılması. Hiçbirimizin yaşananları unutmak ve unutturmak gibi bir lüksü yoktur.”

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haspolat Çemberi İle Kascon Beton İşletmeleri Arasında Asfaltama Çalışması…

Polis Basın Subaylığı, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde, Gazimagusa’dan Lefkoşa’ya geliş yönünde, Haspolat Çemberi ile Kascon Beton …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir