Cumartesi , Temmuz 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele Sergisi”

“Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele Sergisi”

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi ile Kıbrıs Milli Tarih Müzesi ortaklığında yerli sanatçılar tarafından hazırlanacak ve Dr. Fazıl Küçük’ün 35. ölüm yıl dönümü olan 15 Ocak’ta açılacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” temalı sergi 14 Türkî cumhuriyet ve topluluklarında da sergilenecek.

Kıbrıs Sanat Merkezi’nde açılacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” temalı serginin daha sonra başta Türkiye olmak üzere Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tataristan, Başkurdistan, Altay, Saha, Tıva, Hakas Cumhuriyetleri ve Gagavuz Yeri’nde de sergileneceği belirtildi.

Kıbrıs Türkü’nün varlığını dünyaya duyurmak amacıyla yerli sanatçılar tarafından hazırlanacak “Dr. Fazıl Küçük ve Millî Mücadele” sergisinin, gerek milli mücadele yılları gerekse Dr. Fazıl Küçük’ü anlatan resim, heykel, fotoğraf, seramik ve o yıllara özgü objelerden oluşacağı ve KKTC kimliğini tüm dünyayla buluşturmasını sağlayacağı ifade edildi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Çağdaş Müzik Derneği TSM korosu Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne katılacak

Çağdaş Müzik Derneği, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan “5. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir