Pazartesi , Ağustos 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Yerli Ürünler Haftası Kapsamında Okullarda Etkinlikler Düzenleniyor

Yerli Ürünler Haftası Kapsamında Okullarda Etkinlikler Düzenleniyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Sanayi Odası,  Ziraat Mühendisleri Odası ve Gıda Mühendisleri Odası işbirliğiyle 12-18 Aralık Yerli Ürünler Haftası” dolayısıyla Şehit Doğan Ahmet, Necati Taşkın, Aydınköy ve Lapta İlkokullarında etkinlikler düzenlenecek.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığından verilen bilgiye göre, etkinlikler kapsamında yerli ürün kullanımının önemine ve KKTC sanayi bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere ilkokul öğrencilerine yönelik iki ayrı kampanya düzenlenecek.

Bu kapsamda okullarda düzenlenecek etkinlikler yarın Lefkoşa Şht. Doğan Ahmet İlkokulu’nda gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak. Hafta boyunca ise belirlenen pilot okullarda etkinlikler devam edecek.

Hazırlanan kampanyaya göre okullarda gerçekleştirilecek etkinlikler şöyle: “Yarın Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı – Kıbrıs Türk Sanayi Odası, açılış ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası sunum Lefkoşa Şehit Doğan Ahmet İlkokulunda saat 09.00’da; 13 Aralık Perşembe ağaç ve fide ekimi Lefkoşa’da Necati Taşkın İlkokulunda saat 10.00’da, 14 Aralık Cuma Sağlıklı Beslenme Güzelyurt’ta Aydınköy İlkokulunda saat 10.00’da, 18 Aralık Salı Girne’de Yerli Ürünler ve Sanayi Sunumu Lapta İlkokulunda saat 10.00’da.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Gönyeli’de Proje Çalışmaları Nedeniyle Yol Kontrollü Tek Şerit Olacak

Gönyeli Belediyesi, “Atatürk Caddesi 3’üncü Etap Dönüşüm Projesi” çalışmaları nedeniyle yarın Gönyeli Cami ile Gönyeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir