Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Teröristler Gitmezse Biz Göndereceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Teröristler Gitmezse Biz Göndereceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat’ın doğusuna yönelik harekat hazırlığına ilişkin, ” ABD Başkanı Donald Trump ile konuştuk, Fırat’ın doğusundan bu teröristlerin gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, hedeflerine emin adımlarla yürüdüğüne işaret ederek, “Ne yaparlarsa yapsınlar, biz hedeflerimize doğru yürümekten vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. ” ifadesini kullandı.

Erdoğan, sözlerinin şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz hafta Fırat’ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Yaptık mı? Yaptık. Sayın Trump ile de bunları görüştük. Kendileri de olumlu cevapları verdiler. Şimdi bunların da takipçisiyiz. Bölgedeki son terörist etkisiz hale gelene kadar Suriye topraklarını karış karış tarayacağız. Yaklaşık 500 kilometrelik sınır hattı boyunca, özellikle de ABD askerlerine asla zarar vermeyecek şekilde kendi planlamamıza uygun yerlerden Suriye topraklarındaki operasyonlarımıza her an başlayabiliriz.”

 

KAYNAK: AA

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir