Çarşamba , Haziran 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kültür Dairesi Müdürü Hamzaoğulları, Türksoy Daimi Konseyi 36. Dönem Toplantısı’na Katıldı

Kültür Dairesi Müdürü Hamzaoğulları, Türksoy Daimi Konseyi 36. Dönem Toplantısı’na Katıldı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin Müdürü Şehbal Hamzaoğulları, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i temsilen “TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi 36. Dönem Toplantısına” katıldı.

Bakanlık basın bürosundan verilen bilgiye göre, toplantı 2018 Kültür Başkenti Kastamonu’da düzenlendi. Hamzaoğulları gözlemci üye olarak KKTC’yi temsilen konuşma yaptı.

Konuşmasına Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in mesajını ileterek başlayan Hamzaoğulları, Özyiğit’in üye ülke temsilcilerini en kısa zamanda KKTC’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağını belirterek, teşkilatın 25. kuruluş yılını en içten dilekleriyle kutladığını ifade etti.

TÜRKSOY’un kültürel birleşme, kültürel bağ ve kardeşliğini geliştirme ve güçlendirme adına önemli çalışmalar sürdüren bir teşkilat olduğunu vurgulayan Hamzaoğulları, teşkilatın varlığının Kıbrıslı Türkler için son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, “TÜRKSOY’un bir üyesi olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. TÜRKSOY, KKTC’nin dünyaya açılan penceresi rolünü üstlenmiştir” dedi.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NÖBETÇİ ECZANE 19/06/2019 ÇARŞAMBA

LEFKOŞA ATAÇAĞ ECZANESİLefkoşa  Atatürk Cad. Şht.Zehra Mustafa Sk.No:5 Gönyeli  2231997  19-06-2019 Konum Getir SEVAL KAYMAK ECZANESİLefkoşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir