Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Mücadele Ve Şehitler Törenlerle Anılacak

Milli Mücadele Ve Şehitler Törenlerle Anılacak

“21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası” dolayısıyla başkent Lefkoşa ve ilçelerde anma törenleri düzenlenecek.

Anma etkinlikleri, yarın sabah 08.00’de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Piyade Yüzbaşı Murat Osma’nın Bayrak Radyosu’ndan yapacağı konuşmayla başlayacak.

İlk tören saat 09.30’da Lefkoşa Şehitler Abidesi önünde düzenlenecek. Şehitleri Anma Programı saat 09.50’de Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan ve eşi, saat 20.00’de GAÜ Spectrum Kongre salonunda, Güvenlik Kuvvetleri Bando Komutanlığı tarafından düzenlenecek olan “Milli Mücadele ve Şehitleri Anma Programı”na katılacak.

Milli Günleri Kutlama Komitesi’nden yapılan açıklamaya göre, tüm merkezi camilerde yarın saat 11.51’de Mevlid-i Şerif okunacak.

Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla ilk yerel anma töreni Türkeli’nde (Ayvasıl) 22 Aralık Cumartesi günü saat 09.30’da yapılacak.

Larnaka şehitleri ise 23 Aralık Pazar günü saat 10.00’da Larnaka Şehitler Anıtı’nda yapılacak törenle anılacak. Kumsal Şehitleri için 24 Aralık Pazartesi günü saat 10.00’da, Kaymaklı şehitleri için ise 25 Aralık Salı günü saat 09.00’da tören düzenlenecek. Şehit Hüseyin Ruso için ise saat 10.00’da anma töreni gerçekleştirilecek.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir