Cuma , Mayıs 24 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Netenyahu Rum Ağzı İle Konuşuyor

Tatar: Netenyahu Rum Ağzı İle Konuşuyor

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar,  yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’nun “Türkiye’nin Kıbrıs’ta işgalci olduğuna” ilişkin sözlerini şiddetle kınayarak, Netenyahu’nun  Rum ağzı ile konuştuğunu, böyle giderse bölge barışına ve ülkesine büyük zarar vermeye devam edeceğini belirtti.

Tatar, “ Türkiye Kıbrıs’ta işgalci değil bizim güvenliğimizi sağlayan yegane ülkedir, Türkiye olmasa işbirliği yaptığı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi çoktan özgürlüğümüzü, egemenliğimizi, toprağımızı elimizden almak için bize saldırırdı” dedi.

Tatar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İsrail Başbakanı artık ne diyeceğini iyice şaşırdı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan’la Kıbrıs Türkü ile Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarındaki haklarını gasp etme hayali ile ittifak kuran Netenyahu , Rum ağzı ile konuşuyor, tarihi gerçeklere ve anlaşmalara rağmen Türkiye’nin Kıbrıs’taki meşru askeri varlığına dil uzatıyor. Oysa kendisi de biliyor ki binlerce yıllık Devlet geleneği olan Türkiye, İsrail gibi terörden değil, uluslararası hukuktan besleniyor ve Kıbrıs’ta bizim davetimiz üzerine, bizlerin can ve mal güvenliği için bulunuyor. Herkes aklını başına alsın. Türkiye, Rum-Yunan ikilisi ile İsrail gibi ülkeler istedi, onlar gürültü yapıyor diye Kıbrıs Türkü’nün geleceğini, Türk ulusunun çıkarlarını tehlikeye atmayacak Kıbrıs’taki etkin ve fiili garantörlük hakkından vazgeçmeyecektir.”

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kolej Giriş Sınavının 2. Basamağı Yarın…

2018-2019 öğretim yılı, Kolej Giriş Sınavlarının (KGS), 2’nci Basamağı (KGS-2), yarın gerçekleştiriliyor. Türk Maarif Koleji, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir