Salı , Eylül 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Besim, 112 Komuta Merkezi Ve Adli Tıp Birimi’nin Açılışını Yaptı

Sağlık Bakanı Besim, 112 Komuta Merkezi Ve Adli Tıp Birimi’nin Açılışını Yaptı

Sağlık Bakanı Filiz Besim bugün 112 Komuta Merkezi ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Adli Tıp Birimi’nin açılışını yaptı.

Bakan Besim ilk olarak 112 Komuta Merkezi açılışını yaptı. Açılış kurdelesini kesen Besim, merkezi gezdi, daha sonra Adli Tıp Birimi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Besim yaptığı açıklamada, sağlık ve toplum için bugün iki anlamlı merkezin açılışını gerçekleştirdiklerini söyleyerek, iki merkezin de topluma ve insana dokunan merkezler olduğuna vurgu yaptı.

Besim, 112 Komuta Merkezi ile çağrı merkezinin ayrılması için yeni bir bölüm yapıldığını, böylece çağrıların sağlıklı bir şekilde alınacağını ve komite merkezinde sağlıklı bir şekilde yönlendirileceğini söyledi.

Adli Tıp Birimi’nin bina açılışı ile ilgili de kurumun oluşmasını hedeflediklerini ancak bunun için yasanın çıkarılması ve bağımsız bir ünitenin kurulması gerektiğini söyleyen Besim, ülkede sadece bir adli tıp uzmanı bulunduğunu kaydetti.

Besim, adli tıp uzmanı İdris Deniz’e adli antropolog Deren Çeker’in de katılması ve çalışmalarını yürütebilecekleri birimin de devreye girmesiyle, daha bilimsel çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir