Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Tiyatro Keyfi ve Macbeth Art, Lefkoşa’da sanat merkezi açıyor

Tiyatro Keyfi ve Macbeth Art, Lefkoşa’da sanat merkezi açıyor

Tiyatro Keyfi, Kıbrıs’taki kardeş kuruluşu Macbeth Art ile birlikte Şubat ayında Lefkoşa’da eğitim, kültür ve sanat merkezi açıyor. 

4 yaşından başlayarak çocukların tiyatro, dans ve müzik yoluyla eğitimine, özgüvenli, empati kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacak olan atölyeler, Kemal Başar’ın sanat yönetmenliğinde, çoğu İstanbul’dan gelecek olan alanında yetkin eğitmenlerce yapılacak.

Yetişkinlere yönelik atölyeler ise teke tek ve 4 kişilik sınıflarda, uluslararası eğitmenlerce verilecek. Profesyonel düzeye gelenlerle çeşitli eserler yapılarak bu çağdaş tiyatro oyunları hem Kıbrıs’ta düzenli olarak sergilenecek, hem de çeşitli eserleriyle yurtdışında boy gösteren Tiyatro Keyfi çatısı altında yapılacak yurtdışı turnelerle ve KKTC’nin yerli oyuncularının rol aldığı eserlerle ülkenin yurtdışında tanınmasına da destek olacak. Profesyonel düzeye gelmiş olan oyuncular ayrıca Türkiye’deki tiyatro, sinema ve televizyon sektörüne de sunulacak.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Çağdaş Müzik Derneği TSM korosu Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne katılacak

Çağdaş Müzik Derneği, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan “5. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir