Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330
Türkiye Tarım Bakanı Pakdemirli Tarım Bakanı Şahali’yi Ziyaret Etti… Bakanlıklar Arası İş Birliği Protokolü  İmzaladı – Radyo Güven
Salı , Ağustos 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Tarım Bakanı Pakdemirli Tarım Bakanı Şahali’yi Ziyaret Etti… Bakanlıklar Arası İş Birliği Protokolü  İmzaladı

Türkiye Tarım Bakanı Pakdemirli Tarım Bakanı Şahali’yi Ziyaret Etti… Bakanlıklar Arası İş Birliği Protokolü  İmzaladı

Türkiye Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve beraberindeki heyet, KKTC’deki temasları çerçevesinde dün Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’yi ziyaret etti.

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığında yer alan görüşmenin ardından iki Bakan Bakanlıkları arası iş birliği protokolü de imzaladı.

 

“Zirai Levazım – Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İş Birliği Protokolü” imza töreninde Türkiye Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de hazır bulundu.

 

İki ülke tarım sektörü arasındaki gübre, sera, damlama sulama, ilaç ve tarım ile ilgili eksik olan diğer konularda birbirini tamamlamayı amaçlayan protokole, Zirai Levazım Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yücesoylu ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Direktörü Fahrettin Poyraz imza koydu.

 

İmza töreninde konuşan Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli, gübre sera damlama sulama, ilaç ve diğer tarımsal konularda eksik olan ve iki ülke tarım sektörü arasında birbirini tamamlayacak ve iş birliğinin devamını artıracak bir protokole imza koyduklarına işaret ederek, iş birliğinin devamını ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de, iki ülke arasında tarım alanında çok önemli bir iş birliği protokolüne imza atıldığını belirterek, bu protokol ile kooperatifçiliğin çok önemli bir aşama kaydedeceğini ve ilişkileri bir üst perdeye taşıyacağını, çok avantajlı koşulları kazançla birlikte sağlayacağını kaydetti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pilli:” Toplam 2 Bin 280 Test Yapıldı, 8 Pozitif Vakaya Rastlandı”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamada, dün 2 bin 280 Koronavirüs testinin yapıldığını ve 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir