Cuma , Temmuz 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Denktaş: Devlet Harçlarının Tümü Yeniden Düzenlenecek

Denktaş: Devlet Harçlarının Tümü Yeniden Düzenlenecek

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 1 Ocak itibarı ile Devlet harçlarının tümü yeniden düzenleneceğini açıkladı.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl yine 1 Ocak itibarı ile Devlet harçlarının tümü yeniden düzenlenecektir. Devletin gelir ve giderleri bir önceki yıl toplamında gerçekleşen hayat pahalılığı oranına bağlı olarak şekillenmektedir. Hayat pahalılığı oranı bir sonraki yılın maaş, asgari ücret ve sosyal yardım ödenekleri ile diğer cari giderlerini etkilediği gibi Bütçenin gelir kalemlerini de etkilemektedir… Bu denge kurulmadığı takdirde ödemeler dengesi bozulur ve Devlet ödemekle mükellef olduğu harcamaları düzenli bir şekilde yapma görevini yerine getiremez” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Nitekim bu ihtiyaç nedeni ile geçmiş geçmiş yıllarda zaman zaman Devlet harçlarının gerçekleşen hayat pahalılığından daha yüksek düzenlenmesi zorunlu bir hal almış idi. Hayat pahalılığı oranı yüzde 32 civarında gerçekleşmiştir. Buna bağlı olarak 1 Ocak 2019’dan itibaren Devlet harçları da yüzde 28-30 oranında artırılarak yeniden düzenlenmiştir.”

Bakan Denktaş, “Tüm halkımızın yeni yılını kutlar, 2019’un hep birlikte bir önceki yıla nazaran daha iyi bir yıl olarak yaşanmasını dilerim” dedi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Milli Savunma Bakanı Akar Libya’da

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir