Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Kıbrıs Türk Halkı Ekonomik Zor Durumdan Da Çıkmasını Başaracak”

Özersay: “Kıbrıs Türk Halkı Ekonomik Zor Durumdan Da Çıkmasını Başaracak”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabı aracılığıyla yayımladığı yeni yıl mesajında, Ülkenin ekonomik ve sosyal açıdan zor bir dönemden geçmekte olduğunu; zor zamanda yere sağlam basmak ve dayanışma halinde olmayı başarmak gerektiğini belirterek, Kıbrıs Türk Halkı’nın bu sıkıntıların üstesinden gelen devletler ve uluslar gibi bu zor durumdan çıkmasını başaracağını; başarmak zorunda olduğunu kaydetti.

Özersay mesajında şunları kaydetti: “Sakın umutsuzluğa ve karamsarlığa kapılmayın. Gerek dünyada gerekse bölgemizde önceden kestirilemeyen, öngörülemeyen pek çok gelişme yaşanıyor ve 2019 yılı da bu türden gelişmelere sahne olacak. Biraz da bu nedenle özellikle ekonomik belirsizlikleri ve riskleri dikkate alarak ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, tasarruflu olalım. “2019 yılının ister burada isterse yurt dışında yaşayanlar olsun başta mensubu olduğum Kıbrıs Türk Halkı’na ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve insanca yaşam getirmesini diliyorum. İnsan olmanın gerektirdiği değerleri yeniden hatırlayacağımız, sevmeyi ve sevdiğimizi hissettirmeyi yeniden keşfedeceğimiz bir yıl olsun.”

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haspolat Çemberi İle Kascon Beton İşletmeleri Arasında Asfaltama Çalışması…

Polis Basın Subaylığı, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde, Gazimagusa’dan Lefkoşa’ya geliş yönünde, Haspolat Çemberi ile Kascon Beton …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir