Çarşamba , Haziran 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Yıl Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Yıl Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında,  “Yeni miladi yılın, aziz milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her köşesinde dev yatırımların devam ettiği Türkiye giderek güçlenen demokrasi kültürü, hukuk devleti kimliği ve artan birikimi ile tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çekiyor.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin bölgesindeki meseleleri çözmeden, kendi geleceğini güvence altına alamayacağı gerçeği bizi diplomaside ve sahada daha aktif bir politika izlemeye yöneltti. “Ülkemiz, bölgesindeki olayların müsebbibi değildir, kurbanı da olmayacaktır. Attığımız tüm adımları bu anlayışla planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Suriye’deki gelişmeler, bu çabalarımızın neticeleridir. Biz bölgemizle birlikte tüm dünyada istikrarın, adaletin, hoşgörü ve barışın tarafında saf tutuyoruz. Bu anlayışla Kudüs’ün, Şam’ın, Bağdat’ın, Kahire’nin, Trablus’un, Saraybosna’nın, kırımın hukukunu savunuyoruz. Irak’ın istikrarına da katkı yapmaya devam ediyoruz. Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı koruma hususundaki kararlılığımızı, hem siyasi alanda hem de sahada gösteriyoruz. 2019 yılının ülkemiz, milletimiz, bölgemizdeki kardeşlerimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyorum.”

 

 

KAYNAK: AA

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NÖBETÇİ ECZANE 19/06/2019 ÇARŞAMBA

LEFKOŞA ATAÇAĞ ECZANESİLefkoşa  Atatürk Cad. Şht.Zehra Mustafa Sk.No:5 Gönyeli  2231997  19-06-2019 Konum Getir SEVAL KAYMAK ECZANESİLefkoşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir