Pazartesi , Mart 8 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başsavcı Öztürk : “Yolsuzluk Diye Nitelendirilen 5-6 Dosyayla İlgili Çalışmalar Tamamlanmak Üzere…”

Başsavcı Öztürk : “Yolsuzluk Diye Nitelendirilen 5-6 Dosyayla İlgili Çalışmalar Tamamlanmak Üzere…”

Başsavcı Behiç Öztürk, TAK’a yaptığı açıklamada, son zamanlarda medyaya da konu olan ve önlerine gelen “yolsuzluk” diye nitelendirilen 5-6 dosyayla ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti. Öztürk, dava açıp açmayacaklarının 10-15 gün içinde belli olacağını açıkladı.

Öztürk, ne olursa olsun dava açma düşüncesinde olmadıklarını, suç olduğuna inanmaları halinde dava açacaklarını vurguladı. Öztürk, “Hukuka, kanunlara ve vicdanlarımıza bakacağız. Kimse, mahkemeyi ve Basşavcılık’ı sıkıntıya sokacak beyanatlarda bulunmasın” diye konuştu.
Başsavcı Öztürk, yeni dönemde savcıların devlete verilecek mütalaalara daha fazla zaman ayırabileceği şekilde bir ekipleşmeye gitmeyi planladığını, bunun şubat ayına kadar yapılacak yeni savcı istihdamlarıyla sağlanacağını ifade etti.

Basşavcılık’ın verdiği mütalaaların önemine dikkat çeken Öztürk, devleti yanlış yönlendirmeleri halinde bunu düzeltmenin zor olacağını ve sıkıntı doğabileceğini belirterek davaların daha sağlıklı yürütülmesi ve daha sağlıklı görüşler verilmesini sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bingöl’de Askeri Helikopter Düştü: 11 Asker Şehit oldu

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere dün öğle saatlerinde havalanan Cougar tipi helikopter düştü, 11 asker şehit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir