Pazartesi , Ekim 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu: Kıbrıs’ta Sıfır Asker Hayal Bile Olamaz

Çavuşoğlu: Kıbrıs’ta Sıfır Asker Hayal Bile Olamaz

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir konferansta yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ta kalıcı çözüm için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, “Kıbrıs’ta hayal içinde olanlara da hatırlatıyoruz, hatırlatmak zorundayız. Sıfır garanti, sıfır asker hayal bile olamaz, ‘Böyle bir rüya görüyorsanız uyanın’ diyoruz” dedi.

Kıbrıs’ta neyin, nasıl müzakere edileceği belirlenmeden bir müzakereye başlamanın zaman kaybı olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye’nin Ege etrafında ve Doğu Akdeniz’deki çıkarlarını da savunmaya devam edeceğini vurguladı.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin Ege’de ‘oldu bittilere’ izin vermediğinin altını çizerek, “Hem Meclisimizin kararını hatırlatıyoruz hem de sahil güvenliğimizle ilgili birimlerimiz dahil, Deniz Kuvvetlerimiz dahil bazı olumsuz adımlar atıldığı zaman da gerekeni yapıyoruz. Yunanistan’a da bir uyarı yapıyoruz: ‘Sizin bir şımarık çocuğunuz var’. Milli Savunma Bakanlarına öyle söylüyorlar, ‘Bizim bir şımarık çocuğumuz var’ diyorlar. ‘Şımarık çocuğunuza sahip çıkın da bizim güvenlik güçlerimizin elinden bir kaza çıkmasın’, bunu hatırlatıyoruz.” diye konuştu.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC MSB Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği: “Türkiye Ve KKTC Doğu Akdeniz’den Dışlanamaz”

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği Tanıtım Subayı Muhabere Binbaşı Pınar Kara, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir