Perşembe , Mart 4 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çatalköy’de Orman Dairesi’ne Ait Tesis Sağlık Bakanlığı’na Devredildi

Çatalköy’de Orman Dairesi’ne Ait Tesis Sağlık Bakanlığı’na Devredildi

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi’ne ait Çatalköy’deki kullanılmayan bir tesis, bağımlılıkla mücadele çalışmaları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı’na devredildi.

Tarım Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na devredilen tesisin, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bu yılın ilk yarısında hizmete girmesi hedefleniyor.

Çatalköy’de dağın eteklerinde yer alan tesisin anahtarını Sağlık Bakanı Filiz Besim, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’den aldı. Bakanlar, devir protokolüne de imza koydu.

Tesiste yer alan protokol imza töreninde, bir konuşma yapan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, ülkede bağımlılık tuzağına düşenleri tekrar topluma kazandırmak için bugün atılan adımın önemine işaret ederek, atıl durumdaki bu tesisin Sağlık Bakanlığı elinde kamusal yarar üreteceğini, bağımlılıkla mücadele konusunda hizmet vereceğini ve toplumsal mücadeleye katkıda bulunacağını kaydetti.

Bağımlılığın zararlarına ve yarattığı sahte cennet sonrası yaşattığı cehenneme vurgu yapan Şahali, bağımlılık sonrası yaşamdan kopan bireyleri topluma kazandıracak bu girişimin önemine işaret etti. Şahali, tesisin ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Sağlık Bakanı Filiz Besim de konuşmasında, bağımlıların tedavi sonrası rehabilite edilmesi ve topluma kazandırılması çalışmalarının önemli olduğunu ve bu merkezin bu görevi üstleneceğini belirterek, merkezin kaliteli personel ekibini de en erken sürede hazırlayacaklarını dile getirdi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Duyurusu…

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için askeri öğrenci temini yapılacağı duyuruldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir