Pazartesi , Mart 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2019’un İlk Asgari Ücretini Belirlemek Üzere Yılın İlk Toplantısını Yaptı

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2019’un İlk Asgari Ücretini Belirlemek Üzere Yılın İlk Toplantısını Yaptı

Asgari Ücret  Saptama Komisyonu, 2019’un ilk asgari ücretini belirlemek üzere dün ilk toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in başkanlık ettiği toplantıda İşçi ve işveren taraflarının önerilerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun, 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00’de yeniden bir araya gelmesine karar verildi.

Toplantının başında  bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, göreve geldiği günden bu yana farklı bir asgari ücret değerlendirme sisteminin oluşturulması gerektiğini söylediğini ancak bunun uygulanamadığını kaydetti.

Sektörel bazda bir asgari ücret sitemine geçilmesi gerektiğini ifade eden Çeler, ticaret, sanayi, inşaat, turizm, eğitim yüksek-öğretim, bankacılık- finans, tarım ve hayvancılık gibi farklı sektörlerde bu sektörlerin temsilcileri ve devlet kanadının gücünün olacağı sektörel bazda belirlenme sistemine geçişin esas hedef olduğunu vurguladı.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Fide etkinliği düzenleniyor

Mehmetçik Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde, Salı günü, Karpaz Anayolu, Mehmetçik Kavşağı’nda yer alan Cittaslow …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir