Pazar , Kasım 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ömürlü; “Büyük Devlet Adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ı Özlem, Saygı Ve Rahmetle Anıyoruz”

Ömürlü; “Büyük Devlet Adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ı Özlem, Saygı Ve Rahmetle Anıyoruz”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 7’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Kıbrıs Türkünü, İngiliz sömürge dönemindeki cemaat statüsünden alarak, KKTC Devletini özgür ve Egemen bir halk statüsüne kavuşturan, inançlı, mücadeleci, büyük devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız, Rauf Raif DENKTAŞ’ı ölümünün7. Yıldönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadesine yer verdi.

Dernek Başkanı Esen Ömürlü açıklamasında, Rauf R.DENKTAŞ’ın sadece Kıbrıs Türk halkı için değil, bağımsızlık mücadelesi veren tüm Türki Devletler içinde mücadeleci özellikleri ve kararlılığıyla, yaşamı boyunca ilham kaynağı olduğunu; bu nedenle onun kaybına, tüm Türk Dünyasının gözyaşı döktüğünü ve yas tuttuğunu belirtti.

Ömürlü, “Ne mutlu bizlere ki;  Bugün KKTC Devletinin çatısı altında, Egemen ve Özgür bir halk olarak, Anavatanımız Türkiye’nin garantörlüğü, Kıbrıs Türk barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının caydırıcı gücü altında, huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Kurucusu olduğu KKTC Devleti bizlere bıraktığı en büyük mirastır, fazilettir. Her şart altında, bu kutsal emanete Kıbrıs Türk halkı olarak sahip çıkacak, Egemen varlığımızdan asla taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Ömürlü mesajında şunları kaydetti:

“Bizlere bu günleri yaşatmak uğruna, canlarını feda etmiş tüm Şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Kurucu Cumhurbaşkanımız, sizin önderliğinizde kurulan KKTC Devletini  sonsuza kadar yaşatmak, bizler için bir namus borcudur. Ebediyen kalplerimizde yaşayacaksınız. Sizi rahmetle anar, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliriz.”

 

KAYNAK: GKK EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı: “Ülkeye 3 Günlüğüne Gelen Bazı Kişilerin Süre Kuralını İhlal Ettiği Tespit Edildi”

Sağlık Bakanlığı,  Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı ve Adada en fazla 3 gün konaklayacak kişilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir